Sıkça Sorulan Sorular

  • Plate
  • Plate
  • Plate
  • Plate
Haftalık Yemek menüsünde iptaller nasıl oluyor ?
Haftalık yemek menüsünde istemediğiniz günleri 24 saat önceden istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. İptal siparişleriniz 3 veya 4 kişi ‘den fazla ise bu yemeklerin malzemeleri haftalık alınacağı için birkaç gün önceden mutfak sahibine haber vermeniz gerekmektedir. Oldu ya işiniz çıktı veya bir yere davet aldınız özel yemek istemedi iseniz o günün yemek menüsünü mutfak sahibi ile görüşerek yemeği iptal ettirebilirsiniz. Sadece bir kişi veya iki kişilik menüler için.. İptal ettirmediniz unuttunuz o gün işiniz var ve size yemek gelmemesi gerekirken yemek kapıya kadar geldi ve evde yoksunuz mutfak sahibi size telefon ile ulaştı veya ulaşamadı ise maalesef o günün ücreti iade edilmez. İptal edilen her bir yemek menüsünün fiyatının geri iadesi bankanız kredi kartınızın durumuna göre 7 veya 15 iş gününü bulabilir.
Yemek menüsünde farklı durumun olmasında ne yapılmalı ?
Gelen yemeğin içinde her hangi bir saç teli, yabancı cisim var ise telefon ile resim alıp mutfak sahibi ile iletişime geçerek yemeğin iptalini isteyebilirsiniz. Gelen yemeğin taze değilde 5 günlük yemek olduğuna kanaat getiriyorsanız mutfak sahibi ile görüşerek ve durumu bildirerek yemeği iptal ettirebilirsiniz.
Yemek menüsünde istemediğiniz malzemeleri veya ürünü belirtebilir miyim?
Tabiiki yemeklerde kullanılabilecek her türlü malzeme veya ürünü değiştirme veya istememe olabildiği gibi öneri sunabilir veya istediğiniz veya istemediğiniz ürünleri mutfak sahibine iletebilirsiniz.
Kullanılacak ürünlerde hassasiyet var mı?
Yerel Şeflerimiz kullandığı malzeme ve ürünler için kendi ailesine yaptığı yemeklerden fazlasını yapıp satacakları için alabilecekleri en iyi ürünleri tercih edeceklerdir.
Et veya Tavuk Eti ürünlerinde hassasiyet var mı?
Et veya Tavuk ürünlerine karşı hassasiyetiniz var ise mutlaka belirtiniz. Örneğin Tavuk ürünlerinde Gezen veya köy tavuğu gibi et ürünlerinde şu marketten alınacak ürün kullanılabilirmi gibi mutlaka mutfak sahibi ile iletişime geçerek konuyu netleştirebilirsiniz.
Bir kişilik yemek menüsü ölçüsü nedir?
Bir kişilik yemek menüsü ölçüsü çorba ve ana yemek gibi kepçe ile alınacak yemeklerde evde kullanılan kepçe için 2 kepçedir. Diğer aperatiflerde salata ve benzeri gibi ürünlerde bu orana göre göz kararıdır.
Yemek menüsü teslimatları kim, nasıl yapacak?
Teslimatlar yemeği yapan kişi veya yakını bırakabilir. Veya sizde mutfak sahibinin kapısından teslim alabilirsiniz. Yemek menüleri 3 lü sefer tasları ile veya 3 lü plastik yemek kapları + Ekmek ile gelmektedir. Değişik ve farklı tarz sunum isteyen kullanıcılarımız bunu ilk sipariş ten sonra belirtebilirler.
Yemek menüsü siparişi haftalık mı?
Evet, yemek menüsü siparişi haftalık veya aylık verilebilecektir. İsterseniz haftanın veya ayın belirli günlerinde de verebilirsiniz.
Günlük yemek menüsü siparişi var mı?
Üye Yerel Restoranlardan gün içinde minimum 30 dakika sonrası için sipariş verebilirsiniz.
Yemek siparişleri nereden geliyor?
Yemek menüleri seçtiğiniz duruma göre “ Yerel Şefler Digital Mutfağından “ yani evde ailesi için yapılan yemeklerden fazlası size gelecek olan yemek menüsüdür. diğer seçenek “ Yerel Restaurant Mutfağı “ diğer müşteriler için yapılan ev tipi sulu yemeklerden oluşan yemek menüsüdür.
Gelen yemekler hijyenik ve güvenli mi?
Bildiğimiz Türk konukseverliliğimiz ön planda. Sizleri evlere gelen bir müsafir olarak görmekte ve evde yapılan yemekleri müsafire nasıl yapılıyorsa aynı titizlikte ve özenle yemekler hazırlanmaktadır. Yemek menüleri sizlerin verdiği puan yorum ve tavsiye et özelliği ile bütün mutfaklarımız digital zeka algoritması ile denetlenmekte ve yemeği iyi yapan temiz ve hijyenik olan ve eli lezzetli olan hangi mutfaklar varsa onları desteklenmekte ve listelemede gösterilmektedirler.
Yemekler ev yemeği mi?
“Yerel Şeflerin Mutfağı “ bildiğimiz evde yapılan yemekleridir. “Yerel Restaurantlar Mutfağı “ ise restauranta yapılan ev yemeği özelliğinde yemeklerdir.
Deneme amaçlı yemek siparişi verilebilir mi.?
Tabiiki, ilk verdiğiniz haftalık yemek menüsü siparişi deneme amaçlı olabilir. İlk gün veya ikinci gün iptal etmek isterseniz edebilir, veya devam edebilirsiniz.
Yemek siparişi için süre anlaşması var mı?
Yemek siparişi için gün,süre ve kişi sayısı kısıtlaması yoktur. İstediğiniz zaman istediğiniz gün ve kişi kadar istediğiniz saatte sipariş verebilir, istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Yemek siparişi sadece bir mutfaktan mı sipariş verilebiliyor?
Şimdilik vereceğiniz yemek siparişleri sadece seçeceğiniz bir mutfaktan sipariş verilebiliyor. Eğer ikinci mutfaktan sipariş verecekseniz ilk önce birinci mutfağın ödemesi yapılır sonra ikinci mutfak için ürünler seçilir tarihler ayarlanır ve ödemesi yapılabilir.
Yemek siparişi için toplu sipariş veya özel günlere özel ürünler yapılıyor mu?
Şimdilik bu seçenek mutfak sahibi ile anlaşmanızla ilgili olacaktır. Eğer yapabilirim diyorsa fiyatlandırma isteyerek ürünü satın alabilirsiniz.
Aynı ilçede aynı yemekler farklı ücret neden oluyor.?
Yerel aşçılarımız yemeği yaparlarken kullandıkları malzeme ve elinin lezzetinden dolayı fiyatları farklılık gösterebilir. Bu en düşük yemek fiyatının kötü olduğu anlamına gelmemeli en yüksek fiyatlı yemeğin de iyi olduğu anlamına gelmemeli.
Siteniz ödeme için güvenli mi?
Ödemeleriniz “iyzico” garantisi altındadır. Bakınız www.iyzico.com..Ödediğiniz ücret haftalık yemek teslimatı yapıldığında siz onayladığınızda mutfak sahibine aktarılır. Eğer onaylamayı unutursanız size bildirim gelir 24 saat içerisinde de onaylamaz iseniz otomatik onaylanarak ücret aktarımı olur.
Ödeme yaptım fakat 1 gün veya 2 gün işim çıktı. İptalden sonra ödemeyi nasıl alırım?
Haftalık yemek menüsü siparişi verdiğiniz andan itibaren bir sonraki gündeki yemeği 1 gün önceden iptal edebilirsiniz bunun için iptal et butonunu kullanın ve aşçıdan onay alın aşçının bize bildirimi ile birlikte o günün yemek menüsü ücreti iptali parasını size aktaralım. Para aktarımı bankanız kredi kartınızın durumuna göre 1 haftada veya 15 iş günü içinde iade olunur. Aşçımıza haber verilmeden yapılan iptaller maalesef geçersiz işlem oluyor.
Ev yemeği haricinde diğer ev yapımı ürün siparişleri var mı.?
Evet ev yapımı ürünlerimiz poğaça, kek, tatlı, zeytinyağlı sarmalar, hemen hemen tüm ürünler mevcuttur ve sipariş vermesi kolaydır. Hangi tarihte teslim almak istiyorsanız onu belirtiyorsunuz. Belirtilen gün ve saatte ev yapımı ürünler kapınıza kadar geliyor.
Belirttiğiniz haftalık menü yerine değişiklik yapabilir miyim?
Evet haftalık yemek menü listesini eğer aşçımız kabül eder ise fazla ücreti var ise ücreti mükabil değişiklik yapılabilir. Değişikliği ok işaretleri ile yapabilirsiniz veya mesaj çekiniz.