EvdekiChef

Teslimat ve İptal

TESLİMAT, İPTAL VE İADE ŞARTLARI,

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

 

1.     Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan kullanıcı sözleşmesi, ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

2.       Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

3.       Satın alınan her bir ürün belirtilen süresi içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir. Tüm satışları iptal edebilir.

4.       Satın alınan yemek menüsü, ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun, teslim edilmek zorundadır.

5.       Satın alınan yemek menüsü, ürün veya ön sipariş talebi yapılan yemek menüsünün teslimatının yapılamayacağı/yapılmayacağı durumda ödenen para iade edilir.

6.       Mücbir sebepler olmadıkça hem alıcı hem satıcı mutfak sahibi edinimi yerine getirmek ile yükümlüdür.

 

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

 

Mutfak sahibinin/satıcının öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve yemek menüsü ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

CAYMA HAKKI

Alıcı, ön talep siparişini yaptığı yemek menüsünü bir gün önceden bildirmekle  hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin ürünün  reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

 

Cayma Hakkını alıcı her zaman kullanabilir.

 

ÖDEME VE TESLİMAT

Alıcılar için ödemeler sadece kredi kartı ile yapılır. Online Güvenli Ödeme Yöntemi İyzico Altyapısı kullanılır. Kredi kartı kullanımı İyzico güvencesinde ve kontrolündedir. (www.iyzico.com).


Bütün yemek menülerinin ve kahvaltı menülerinin ve diğer ürünlerin  teslimatı evdeki kadınlarımızın kendi imkanları ile olmaktadır.