EvdekiChef

Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR - KULLANIM BİLGİLERİ

 

1.      KULLANIM ŞARTLARI

1.a – Sitemize üye olmak ücretsizdir. Mutfak açmak için ise  üye olurken ‘’kullanıcı sözleşmesi’’ni  onaylamanız T.C kimlik numaranızı belirtmeniz ve banka adı ve iban numaranızı belirtmeniz yeterlidir.

1.b – Açılan Mutfak da ürünlerinizi, yemeklerinizi listelemek ücretsizdir.

1.c – 3 çeşit yemek menüleri, Kahvaltı menüleri ve diğer evde yapılabilecek ürünler satılabilecektir. 


1.d – Mutfak sahiplerimiz yemek yapma ile alakalı sertifikalarını, varsa belgelerini sunmaları,  her hangi bir belgesi olmayanın İSMEK Eğitim Merkezinin sunmuş olduğu ‘’Ev Yemekleri Hazırlama’’ ile ilgili eğitimlere katılmaları  varsa bir yazı almaları veya  belgelerini sunmaları  gerekmektedir. ( Belirli bir süre bu belgesi olmayanlardan istenmeyecektir. Bu belgeyi zaman içinde almanızı ve sisteme entegre etmenizi tavsiye ediyoruz. )

1.e – Müşterilerimiz ve Mutfak sahibi kullanıcılarımız burada açıklanan bütün şartları ve diğer kullanım bilgilerini ve sitede bulunan ‘’Mesafeli satış Sözleşmesi’’ ni, ‘’Gizlilik Politikası’’ nı, ‘’Kişisel Verilerin Kullanılması’’, ‘’Teslimat ve İptal Şartlarını’’ , ‘’Kullanıcı Sözleşmesini’’, ‘’Kullanım Bilgilerini’’ okuyup anladığınızı bu sitenin (evdekichef.com)imkanlarını kullanarak  devam etmeniz onaylamış olduğunuzu beyan etmektedir.      2.  NEDİR EVDEKİCHEF ?

Kullanacağınız sistem bir Pazaryeri E-Ticaret Sitesidir. Alıcı (Müşteri) veya Satıcı (Mutfak Sahibi) olarak platformda yer alınır. Yemek Menüsü Mahalle bazında sipariş verilir ve teslim edilir. Ödemesinin kredi kartı ile yapıldığı, gelen yemek onaylandığında ücretin mutfak sahibine aktarıldığı bir platformdur.


3. ÖN TALEP BAZLI SİPARİŞ NE DEMEK ?

Müşterimizin ileri tarihli günlerdeki yemek menülerini önceden toplu halde sipariş vermesidir.

Her gün yaptığınız yemekleri  aylık bir plan dahilinde yapmanızı ve talebe göre de sipariş almanızı sağlayacağız. Sizler özellikle yemek yapmayacaksınız yaptığınız yemeklerin fazlasını paylaşacaksınız. İleri tarihli Listelemiş olduğunuz yemek menülerini müşterilerimiz  1 haftalık, 15 günlük veya 1 aylık sipariş verdiğinde günde kaç adet yemek menüsü sipariş geldiğini bilecek ve ona göre yemeği  fazla yapmış olacaksınız.


4.       AYLIK PLANLI YEMEK MENÜSÜ NE DEMEK ?

 Üç çeşit ev yemeği menüsünü aylık sıralı veya farklı sırasız gün olarak ileri tarihli olarak listelenmesidir.  Mutfakların gösterilmesinde listelenen yemek menüsü adedi çok önemlidir.  Listelenen menüler  farklı da olabilir her hafta tekrarlanan aynı yemek menüleri de olabilir. Aylık planlı menü yayınlamak istemeyen ahcılarımız en az haftalık menü yayınlayabilirler. Haftalık menülerde menü girişleri yayınlayacağı haftanın önceki çarşamba gününden itibaren olmalıdır.


5.      ÜÇ ÇEŞİT EV YEMEĞİ MENÜSÜ NELERDEN OLUŞUR ?

Çorba, Kuru Fasulye, Pilav’ dan  oluştuğu gibi Kuru Fasulye, Pilav, Cacık’ tan veya Kuru Fasulye, Pilav, Turşu’ dan, Çorba, Kuru Fasulye, Tatlı  Veya  Türlü Yemeği, Soslu Makarna, Yoğurt ' ta Olabiliyor.

Her bir çeşit yemek 2 kepçe ile ölçülecektir. Bir menü çorba kuru fasulye pilav ise bunlar 2 şer kepçe evdeki yemeklerinizde kullanığınız kepçe ile verilecektir.


6.       ÜÇ ÇEŞİT EV YEMEĞİ MENÜSÜ İÇERİĞİ NELERDİR?

Üç çeşit ev yemeği menüsü içerisinde  eve teslim edilecek ise 3 dilim ekmek ile birlikte, iş yerine veya bir öğrenci ye teslim edilecek ise plastik kaşık, çatal ve 3 dilim ekmek ile teslim edilmelidir.


7.       PUANLAMA  VE YORUMLAR  ÖNEMLİMİDİR ?

 

Puanlama yapmak ve yorum eklemek hem müşterilerimiz açısından hem mutfak sahipleri açısından önemi çok değerlidir.

Müşterilerimiz puana ve yorumlara göre yemeği seçecekler ve sipariş vereceklerdir.  Mutfak sahibi yemeklerini bu şekilde daha güzel, daha leziz, daha temiz, daha hijyen, daha sağlıklı, daha doyurucu, daha kaliteli yapacaklar ve zamanında teslim edeceklerdir.

 

8.       AYNI GÜN EV YEMEĞİ TESLİMATI VARMIDIR?


Bu E-Ticaret Pazaryeri sitesinde şu an için anında ev yemeği teslimatı yoktur. Bütün  ev yemekleri  taleplere göre olacaktır. Plan ve programınız dahilinde ev yemekleri yapılacaktır.


9.      TESLİMAT NASIL OLACAK.?

Teslimatlar yaptığınız yemekleri kullanıcılara kadar götürme ve teslim etme, teslimatın nasıl ve ne  şekilde olacağı mutfak sahibine aittir.  10.   SİPARİŞ VERME VEYA ALMA NEYE GÖRE YAPILACAK.?

Kullanıcılarımız ve müşterilerimiz ev yemeği siparişi verirken öncelikle tüm ilçedeki mutfakları görecekler sonrasında kendi mahallesinden bir mutfak seçecek menüsüne bakacaklar beğendikleri menülerden sipariş verecekler. 11.   MENÜ HARİCİ BAŞKA SATIŞLAR VARMIDIR ?

 

Şu an sadece Üç çeşit ev yemeği menüsü satışı yapılmaktadır. 

Müşteri hedef kitlemizin isteklerine ve ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarımız ve diğer ürün belirleme çalışmalarımız şekillenince her mutfak sahibine duyuru yapılacaktır

 

12.   MENÜ İLE ALAKALI NOT EKLEMEK

Her müşterimiz ve kullanıcılarımız yemek menüsü ile alakalı alerjisi olan birisi neye alerjisi olduğunu ifade etmeyi, yemek içerisinde olmasını istemedikleri bir malzemeyi veya fazla pul biberli, az salçalı gibi örnekle alakalı notlar ekleyebileceklerdir.13.   MENÜYE EKLENEN NOT İLE ALAKALI SORUMLULUK NEDİR?

Müşterimiz menü siparişinden sonra not eklemesi yapılabilir seviyede ise mutfak sahibinin yapması gerekmektedir. Abartılı istekler zaten olmamalı ve yapılmamalıdır.

 

14.   ÖZEL YEMEK SİPARİŞİ OLABİLECEKMİ?

 

Şimdilik hayır. Müşteri hedef kitlemizin istekleri ve ihtiyaçlarına uygun özel tarifler ve ürünler şimdilik yapılmayacaktır.

 

15.   SİPARİŞ SADECE WEB ÜZERİNDEN Mİ VERİLECEK?

 

Evet siparişler sadece web sayfamızdan verilecektir. Başka şekildeki sipariş olmayacaktır.

 

16.   SİTE ÜZERİNDEN MESAJLAŞMA NEDEN ÖENMLİDİR?

Müşterilerimiz ile mutfak sahipleri veya bizlerle olan irtibat ve diyaloglar site üzerindeki mesajlaşma sistemi veya destek paneli üzerinden olacaktır. Herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında buradaki mesaj bilgileri esas alıanacaktır.17.   DESTEK TALEBİ OLUŞTURMA

 

Her hangi bir takıldığınız konuda destek talebi oluşturabilir, mesaj ile iletilebilir veya [email protected] adresine  mail atabilirsiniz.

 

18.   SİPARİŞ EDİLEN MENÜ İPTAL EDİLEBİLİRMİ?

 

3 günlük veya 10 günlük veya 20 günlük yemek menüsü siparişi veren müşterimiz veya kullanıcılarımız eğer menü teslimatı hiç başlamadı ise hakkaniyet açısından bir gün önce olmak kaydı ile veya her hangi bir gün içindeki yemek menüsü geldikten sonra bütün sipariş verdiği günleri iptal edebilir veya tehir de edebilir.

 

19.   YEMEK MENÜSÜ KAÇ GÜN VERİLEBİLİR?

 

‘’Ev Yemeği Menüsünü’’ müşterilerimiz ve kullanıcılarımız en az 3 gün veya 3 günden istedikleri kadar fazla gün veya sıralı veya sırasız günler için verebilirler.

  

20.   YEMEK MENÜSÜ TEHİRİ NASIL OLACAK?

Müşterilerimiz menü siparişlerinde gelmesini istemedikleri gün için veya işleri çıktıkları gün için siparişini verdiği menüyü ileri bir tarihe (tarih, gün ve saatini ) sistemden  mutfak sahibine mesaj çekerek bildirebilirler.

 

21.   MUTFAK SAHİBİNİN YEMEK MENÜSÜ TEHİRİ NASIL OLACAK?

 

Mutfak sahiplerimiz menü planı yaparken 20 veya 30 günün her günü için yapabilir. Bu günlerin her hangi bir gününde her hangi bir sebebi veya mazeretini sistemden müşterilerimize açıklayarak o günün yemeğini bir sonraki ileri tarihe (tarih, gün ve saatini belirterek)   tehir edebilir  veya iptal edilebilir.

 

22.   YEMEKLER DE KULLANILACAK MALZEMELER

 

Mutfak sahibine yemekler de kullanılacak malzeme veya ürünler için herhangi bir kısıtlama, market adı belirtme, ürün adı belirtme, çeşitleme belirtme, tavsiyeler sunma, şartlar sunma bu ve buna dayalı yaptırımlar yoktur.

 

23.   YEMEK MENÜLERİ KİME VE NEYE GÖRE YAPILACAK ?

Evdeki annenin yani mutfak sahibinin kendi ailesi ve çocukları için normal günlerde yaptığı yemeği  gelen ön talep siparişine göre fazla yapmasından oluşmaktadır.


24.   HER GÜN MENÜLER YAPILACAKMI?

Sadece ön talep sipariş aldığınız günlerde sunmuş olduğunuz aylık planlı menüyü o tarih te ne yazıyorsa onu yapmak zorundasınız.


25.   HİÇ SİPARİŞ GELMEZ İSE MENÜ PLANINA UYULACAKMI?

Müşterilerimiz sizin mutfağınıza hiç sipariş vermez ise aylık plana uymak zorunda değilsiniz.


26.   MENÜ EKLEMESİ NE ZAMANLAR YAPILACAK?

 

Sipariş gelse de gelmese de aylık planlı menü eklemesi  her zaman yapılabilir, 

 

27.   MENÜ TESLİMATINI KİM – NASIL  - NE ŞEKİLDE OLACAK?

 

Menü teslimatları mutfak sahipleri tarafından ‘’Apartman Kapı Önüne’’ kadar teslim edilecektir. Bu hususta müşterilerimiz ve kullanıcılarımızdan anlayış ve desteklerinizi bekliyoruz.

 

28.   ÇALIŞMA SAATLERİ VE GÜNLERİ?

Çalışma saatlerimiz de belirli bir saatler ve günler yoktur. Müşterilerimiz sipariş verirken teslim saatini belirtecekler size uygun olursa onaylayarak siparişi teslim edeceksiniz.


29.   ÖDEME YAPMA VE ALMA

Ödemeler sadece kredi kartı ile ‘’güvenli ödeme’ ’yapılmaktadır. Kredi kartı ile ödemeler İYZİCO ödeme firması üzerinden gerçekleşmektedir.


30.   KREDİ KARTI KULLANMAK GÜVENLİMİ?

Ödemeleriniz 3D Secure Güvenli Ödeme sistemi ile güvencededir.


31.   MÜŞTERİ ÖDEMESİNİN HESABA AKTARILMASI

Müşterimiz onay verdiği andan itibaren 21 gün sonra ödemeniz mutfak sahibinin hesabına geçecektir.


32.   ÖDEME NEDEN İYZİCO ÜZERİNDEN YAPILACAK?

Alıcı ürünü sipariş ettikten sonra ödediği ücret havuz hesabına aktarılıyor. Müşterinin ürünü teslim alıp onaylama işlemini yapmasıyla para satıcıya aktarılıyor. Aksi bir durumda ödenen ücret  müşterimize geri iade oluyor.


33.   İYZİCO İÇİN GEREKLİ BİLGİLER

www.iyzico.com üzerinden detaylı bilgi edinilebilir.


34.   ÖDENEN ÜCRETTEN KESİNTİLER NELERDİR?

Ödenen ücretten % 10 evdekichef.com’ a (%3.5+0,25 Krş) İyzico.com’ a  aktarılıyor.


35.   ÖDEME HESABA NE ZAMAN GEÇİYOR?

Siparişin teslim edilmesinin müşteri tarafından onaylandığı andan itibaren 21 gün sonra para mutfak sahibinin hesabına kesintiler çıktıktan sonra iyzico tarafından aktarılacaktır.36.   ÖDEME İLE İLGİLİ EVDEKİCHEF SİTESİNİN SORUMLULUĞU NEDİR?

 

Ödemeler kesinlikle sitemiz ile alakalı olmayıp alıcının ve satıcıdan Ödeme Alma ve Aktarma yetkisi BDDK tarafından yetkili kuruluş olan IYZICO dur. Evdeki Chef sitesinin hiçbir sorumluluğu yoktur.

 

37.   KAMPANYALARA KATILMAK

Mutfak sahipleri oluşturduğumuz kampanyaların hepsine katılmak zorunda değillerdir.. Bu kampanyalar  müşterimiz, mutfak sahiplerimiz ve bizlerin herkesin yararına olması bakımından fayda görülecek kampanyalar olacağını Evdekichef olarak taahhüt ediyoruz.

 

38.   EVDEKİCHEF.COM FİZİKİ YERİ VARMI?

 

Fiziki bir yeri yok. Küçük bir ofisten yönetiliyor. Siparişler ve ödemeler tamamen sahibi olduğu internet sitesi üzerinden yapılıyor.

Her hangi bir konuda yardım almak istediğinizde veya sorularınızın olduğunda sitemizde bulunan mesaj yolu ile, destek talebi oluşturarak veya  [email protected] ‘a  mail göndererek veya 0535 241 4024 şahsıma whatsaptan ulaşarak her zaman yanınızda olduğumuzu belirtmek isteriz. 

 

39.   YEMEK MENÜLERİNİ KİMLER YAPIYOR?

 

Yemek menülerini evdeki anneler yapıyor.  Sipariş edilen yemek menülerinin mülkiyet hakkı mutfak sahiplerinindir.

 

40.   SORUMLULUKLAR

 

Yemek menüsü ile alakalı olarak her türlü sorumluluk mutfak sahibinindir. Oluşabilecek zararlardan ve her türlü yasal süreçlerden mutfak sahibi olarak sorumludurlar.

 

41.   SİZE GÜVENEBİLİRMİYİM?

 

Gerek Sipariş Verdiğinizde, gerek ödeme yaptığınızda, her aşamada müşteri bizim için devamlı haklıdır. Sipariş verdiğiniz yemeklerde damak tadınız hariç (Beğenip - Beğenmeme) diğer her türlü sorunda  örneğin yemeğin içinden bir şey çıkması, bozuk olması, gibi sorunlarda  geri iade edebilirsiniz. Paranız ortak havuz İyzico hesabında  olduğundan geri iade edilen ürün onaylanmayacağı için sistem parayı size aktaracaktır. 

42.   SİPARİŞ İPTAL EDİLEBİLİR Mİ?

Sipariş teslimatı gerçekleşen yemek menüsünü yediğiniz anda veya yeme den önce  içinden bir şeyler çıkması görmeniz halinde veya ekşi, bozuk önceki gün yemeği olduğunu anladığınız anda (Bu durumu ispat yükümlülüğü yemek siparişi verene aittir.) hemen mutfak sahibine bildirilip yemek ona teslim edilir ve bize sitedeki mesajlaşma yolu ile bildirmeniz halinde o günkü yemek iptal olur ve ödemesi alınmaz. 15 günlük yemek menüsü siparişinizde hangi günde yemek iptal etmek istedi iseniz o günden sonraki günlerin parası alınmaz geri iade olunur. Önceden ödeme yapıyor olacaksınız ama ödemeler günlük menülerde onaylamanız lazımki para aktarımı olsun onaylamadığınız zaman üzerinden 3 gün geçtiğinde para aktarımı oluyor. 

 

43.   KABÜL VE TAAHHÜTNAME

Burada açıklanan maddeleri ve Sözleşmeler başlığı adı altında web sayfasının en alt tarafında açıklanan tüm bilgileri müşteri (alıcı), mutfak sahibi (satıcı) olarak okudukları ve anladıklarını www.evdekichef.com’un sunmuş olduğu bu imkanları kullanarak kabul ve beyan ederler.

 

Zafer GÜL 

www.evdekichef.com/  Founder