MADDE 1 – TARAFLAR

MADDE 2 - HİZMET SAĞLAYICI BILGILERI

Unvan : Evdeki Şef Yemek Hizmetleri / http://www.evdekichef.com Adres : Davut paşa Cad. No:113/4 Esenler /İSTANBUL

ALICI BILGILERI
Müşteri ; Müşteri olarak http://www.evdekichef.com e-ticaret pazaryeri sitesine üye olan veya üye olmadan alış-veriş seçeneğini kullanarak alış-veriş yapan kişidir. Üye olurken kullanılan adres, gmail ve iletişim bilgileri esas alınır.

SATICI BİLGİLERİ
Satıcı, Mutfak Sahibi ; Platformda sunulan hizmeti sağlamak, mutfağını açıp ürünlerini sergilemek, bu ürünleri yapmaya çeşitli gün ve saatlerde alıcıya teslim etmek için üye olan tekil ve özel kişidir. Üye olurken kullanılan adres, gmail ve iletişim bilgileri esas alınır.

PLATFORM
http://www.evdekichef.com

MADDE 3 – KONU VE KAPSAMI
İş bu sözleşmenin konusu Evdeki Şef Yemek Hizmetlerine ait (bundan sonra evdekichef olarak anılacaktır) www.evdekichef.com adlı internet sitesi veya bu site ile bağlantılı olarak oluşturulan katma değerli hizmetlerin sunulduğu diğer mecralardan mobil uygulamalar, masaüstü uygulamalar, web uygulamaları ve benzeri servisler (Platform) belirtilen Platformda Satıcı ve Alıcı tarafından elektronik ortamda sipariş verilerek satın alınmak istenen hizmetlerin alım satım sürecinde 4077 - 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince Alıcı ve Satıcı tarafın hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir

MADDE 4 – SÖZLESMEDEKİ ÜRÜN KONUSU VE ÜRÜN BILGILERI
İş bu Platformda yer alan ürün ‘’3 çeşit ev yemeği menüsü’’ adı altında satışa sulan 1 adet Çorba, 1 Adet Ana yemek, 1 adet Aperatif Yemekten oluşmaktadır.
Ürünün, Yemeğin Türü, Yemeğin Adı, Yemeğin Türü, Yemeğin Çeşidi, Yemeğin Miktarı, Adedi, Satış Bedeli, Ödeme Şekli, Teslimat Adresi, Teslimatın Tarihi ve Saati, Siparişin Sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.
Ürün siparişi Ön Talep istek üzerine belirtilen tarih ve saatte teslimat şeklindedir.

MADDE 5 - GENEL HÜKÜMLER


MADDE 6 - CAYMA HAKKI
Alıcı, sitede satışa sunulan yemek menüsünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren ileriki tarihli menü listelerini istediği zaman cayma hakkına sahiptir. İleri tarihli yemek menüsü listelerini istediği zaman farklı mutfaklardan siparişini değiştirebilir. Cayma hakkı nedeni ile veya menü listesi tehiri ile oluşacak zararları mutfak sahibi evdeki chef’ ten veya müşteriden isteyemez talep edemez.
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Evdeki Chef’ in yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.
Gizlilik ve Güvenlik

ÜYELİK BİLGİLERİNİZİN GİZLİLİĞİ VE GÜVENLİĞİ


Sitemize üye olmak için girmiş olduğunuz tüm bilgiler, Evdeki Chef (Evdeki Şef Yemek Hizmetleri Dağıtım) tarafından 3. parti firma veya kişilerle paylaşılmayacaktır.
Sitemiz bazı dönemlerde müşterilerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri gönderebilir.


KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ
Şirketimiz, pazaryeri sitemizde alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.
İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir.
Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur.
Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır.
Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.
Online kredi kartı ödeme alt yapısı olarak tüm pazaryerlerinde kullanılan model olan İyzico pazaryeri sanal posunu kullanmaktayız. Kredi kartı işlemlerinizde bütün işlemler iyzico alt yapısı ile ödeme alınmaktadır ve güvenliğini iyzico garanti eder aksi bir durumda evdeki chef sorumluluğunda değildir.
Detaylı bilgi için www.iyzico.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği İYZİCO tarafından Kredi Kartları Sahtekarlığı ‘na karşı denetlenmektedir.
Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir. Bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşteri ile veya ilgili banka ile irtibata geçilmektedir.
Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği İnternet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.

E-POSTA GÜVENLİĞİ
Sitemiz Müşteri Hizmetleri’ne, mutfak sahibine herhangi bir menü ile ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir.
Şirketimiz e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.
Ödeme ve Teslimat
Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme yapabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda ve onay sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir. Muhtemel sipariş iptalinde kredi kartınıza para iadesi 3 iş günü içerisinde yapılacaktır.
Sipariş etmiş olduğunuz yemek menüsü veya ürünleri siparişinizi takip eden günde teslim edeceğiz. Gecikmesi muhtemel teslimat durumunda size bilgi verilecektir..
Talepleriniz sipariş sonunda belirlemiş olduğunuz teslimat tipine göre hazırlanmak üzere işleme alınacaktır.
Teslimatlar belirtilen adresinize yapılacaktır. Haftalık veya daha yukarı menü listesi tercihlerinizde farklı adrese teslimat olmamaktadır.
Farklı adrese teslimat istemeniz durumunda bunu önceden bildirmekle müşterimiz yükümlüdür.
Müşterimiz bu durumda farklı adreste bulunan mutfak sahibinden sipariş verebilir.

İade Şartları
Vazgeçme
Siparişini vermiş olduğunuz yemek menüsünü o gün içinde geleni iptal edemez sonraki ileri tarihli menü listelerini iptal veya tehir edebilir.
Yemek menüsünü, Ürünü iade etmeden önce iade nedeninizi belirterek bir email ile [email protected] adresine gönderiniz.
İade edilen menü,ürün yerine bir başka menü,ürün gönderilecek veya menünün, ürünün bedeli kredi kartınıza iade edilecektir.
İade nedeniyle kredi kartınızdan ekstra para veya komisyon tutarı kesilmeyecektir..